top of page

AFET TOPLULUĞU

YTÜ Yapı Kulübü bünyesinde 2023 yılında kurulan ve faaliyetlerine devam eden  Afet topluluğu, afet ve acil durumlar meydana gelmeden önce hazırlık ve bilinçlendirme, olay sırasında müdahale ve sonrasında iyileştirme çalışmalarında Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinin aktif görev almasını sağlayacak bir oluşum hedefidir.

MİSYONUMUZ

Topluluğumuz; disiplinli ve ilkeli bir şekilde,  doğabilecek afet ve acil durumlarına karşı etkin bir sorumluluk üstlenerek ilgili kurum, kuruluş ve üniversitemiz bünyesinde bulunan kulüp ve topluluklar arasındaki koordinasyonu sağlamayı hedefler ve politikalar üretir.

VİZYONUMUZ

    Üniversitemiz içinde ve dışında afet ve acil durumlar konusunda toplumun farkındalığını ve   bilinçlenmesini sağlamak, oluşabilecek afet ve acil durumlarda hazırlık seviyesini arttırmaktır.

Çapa 1
IMG-20221017-WA0082_edited.jpg

Afet Bilinci

Topluluğumuz afet ve acil durumların öncesinde çalışmalarını sürdürür; temel amacı riskleri azaltmak, bilinçlendirme faaliyetlerini sağlamak ve oluşacak zararların minimize edilmesi için çaba göstermektir.

Müdahale

Topluluğumuz afet ve acil durumların ilk  saatlerinden tüm risklerin ortadan kalkacağı zamana kadar çalışmalarını sürdürecek; temel amacı paniği azaltmak, kargaşaları önlemek; ilk müdahalelerin kolay ve hızlı yapılmasını sağlamak olacaktır.

pexels-sanej-prasad-suwal-7806169_edited.jpg
hands-g2ac0169af_1920_edited.png

İyileştirme

Topluluğumuz afet ve acil durumların sonrasında çalışmalarını sürdürecek; temel amacı iyileştirme faaliyetlerine destek olmak, rehabilitasyonu sağlamak, temel ihtiyaçların sağlanması ve yeni risklerin oluşmasının önüne geçmektir.

bottom of page